Devlynk Developer Rehberi

Bu yazımızda siz developerlarımıza Devlynk’te developer olmak için rehberlik etmeye çalışacağız. Rehberimizde developer profili oluşturma, teklif verme, proje geliştirme ve proje teslimi hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Dilerseniz sizler için hazırladığımız Devlynk Developer Rehberi ’ne geçelim.

Devlynk Nedir ?

Devlynk, global işletmelerin, kurumların ve bireylerin yazılım projeleri için freelance developerlar ile çalıştıkları bir platform.Sadece yazılım işlerine özel bu platformda web projelerinden, mobil uygulama projelerine, eticaret’ten, yapay zeka konseptlerine kadar birçok farklı projede, proje bazlı çalışabilirsin. Devlynk’e kayıt olup profilinizi oluşturarak uzmanlık alanınızda yayınlanan proje ilanlarını görebilir, teklif verebilir, anlaşma yaparak projeyi geliştirebilir ve tahsilatınızı yapabilirsiniz. Dünya çapında hizmet veren Devlynk sayesinde birçok farklı ülkeden, yeni işler alabilirsiniz.

Neden Devlynk ?

Devlynk diğer freelance platformlarının aksine sadece yazılım geliştirme projelerine odaklıdır.  Yazılım alanında proje yaptırmak isteyen müşteriler tarafından yayınlanan birçok proje ilanının geliştirmesini yapabilirsiniz. Devlynk’e kaydolarak yazılım projelerine kolayca erişebilir; teklif verebilir, geliştirmesini yaparak ödemenizi güvenle alırsınız.

Nasıl Çalışıyoruz ?

Devlynk’e  kayıt olmak, proje ilanlarını görüntülemek, teklif vermek, proje yönetim araçlarını kullanmak ve müşteri ile aranızda sözleşme hizmeti almak ücretsizdir.

Devlynk çalıştığınız işlerin anlaşma yaptığınız bedeli üzerinden %15’i kadar hizmet sağlama ücreti almaktadır. Proje ödemesini yapan müşterilerden bu bedel kesilerek ödeme, müşteri onayı ve itiraz süresi geçtikten, kazançlarınıza geçer.

Ücretli servisler ve komisyon oranları hakkında detaylı bilgileri hesabınızda yer alan “Komisyon ve Ücretler” sayfasından görüntüleyebilirsiniz.

Developer Profilinizi Oluşturun

Dilerseniz siz de web sitemiz üzerinden üye olabilir ve developer profilini oluşturabilirsiniz. Üyelik işleminden sonra sizden müşteri veya developer profili oluşturmanız istenir. Developer profilini seçip bilgileri eksiksiz doldurarak Devlynk’te developer olabilirsiniz. Bilgileriniz çalışacağınız projelerin sözleşmesinde kullanılacaktır. Bir proje geliştirmek için öncelikle developer profilinizi oluşturun.

Bilgilerinizi tamamlayarak Devlynk’te developer profilinizi oluştur.

Teklifinizi Verin

Teklif vermek istediğiniz proje üzerinde yer alan “Teklif ver” butonunu kullanarak teklif verebilirsiniz. Teklif verdiğiniz projelerde;

  • İşin ortaya çıkması için yapılacakları,
  • Bunun ne kadar saat süreceği,
  • Sizin adam/saat ücretiniz
  • Kilometre Taşları

İle ilgili bilgi vererek proje teklifini nasıl oluşturduğunuzu anlatabilirsiniz. Eksik gördüğünüz veya yapılacaklar konusunda net olmadığını düşündüğünüz tüm alanları proje sahibi ile konuşarak netleştirin. Teknik taraftaki uzmanlığınızı kullanarak proje sahibinin ön görmediğini düşündüğünüz noktalar hakkında bilgilendirme yaparak proje sahibinin bu noktaları da dikkate almasını sağlayın. Size en uygun projeye teklifinizi verin.

Projeler penceresinden projeleri incele,teklif ver.

Anlaşmanızı Yapın

Projesine teklif verdiğiniz proje sahibi, teklifinizi kabul ettiğinde size bilgilendirme mesajı gelir. Sonrasında projeye onay vererek yaptığınız işler arasında dahil edebilirsiniz. Süreçten önceki son basamak olarak anlaşmanızı yapın.

Onay verdikten sonra proje adı, içeriği, bedeli teslim tarihi ve ücreti vb bilgilerden oluşan bir eser sözleşmesi de müşteri ile aranızda yapılmış olur. Mesajlaşma ve dosya paylaşım araçlarını kullanarak projenizle ilgili ihtiyaç duyduğunuz bilgileri alabilir, iş çıktılarını proje sahibi ile paylaşabilirsiniz.

Süreci Sizin İçin Takip Edelim

Anasayfadan Hesabım-Profil-İşler-Üzerinde Çalışılanlar yolunu izleyerek üzerinde çalıştığınız işleri görebilirsiniz.

Her Cuma sizden mail yoluya isteyeceğimiz haftalık raporunuzu doldurarak müşterinin ilerlemeyi takip etmesini sağlayabilirsiniz.

Devlynk’te bir proje için anlaşma yaptığınızda, müşteriden anlaştığınız proje bedelinin %50’sini depozito olarak yatırması istenir. Projeye tamamlandı bilgisini girdiğiniz ise kalan %50’sini de müşteriden yatırması istenir.

Devlynk çalıştığınız işlerin anlaşma yaptığınız bedeli üzerinden %15’i kadar hizmet sağlama ücreti almaktadır. Proje ödemesini yapan müşterilerden bu bedel kesilerek ödeme, müşteri onayı ve itiraz süresi geçtikten, kazançlarınıza geçer.Ücretli servisler ve komisyon oranları hakkında detaylı bilgileri hesabınızda yer alan “Komisyon ve Ücretler” sayfasından görüntüleyebilirsiniz.

Teste Gönderin ve Tamamlayın

Projeyi  bitirdikten sonra test için müşterinize projenizi teslim edin.Son ödemeniz müşteri kadar,Devlynk Escrow hizmetinde saklanır. 

Projenizi bitirdikten sonra tamamlandı olarak işaretleyebilirsiniz.

Ödemeler tamamlandıktan sonra projenizi teslim edin,teste gönderin. Sonrasında projenizin yanındaki üç noktaya tıklayıp “Tamamlandı”’yı seçerek projenizi tamamlayın. Müşteri onayladığı takdirde proje tamamlanır ve proje için kalan ödeme hesabınıza geçer.

Developer Profilini Oluştur : https://www.devlynk.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir