Ekibinizin Freelance Yazılımcılar ile Çalışmaya Başlaması Gerektiğini Gösteren 5 İşaret

Eğer şirket içinde bir ekip yönetiyorsanız, ekip üyelerinizin yapabilecekleri en iyi işi ortaya koymadığına dair küçük ipuçları fark etmeye başlayabilirsiniz. Şirket içindeki ekibiniz gerçekten harika olabilir, ancak zaman zaman iş yükleri ve uzun mesai saatleri genel performanslarını ve hatta işe yönelik tutumlarını etkilemeye başlayabilir.

Bu sorunları hızlı bir şekilde çözmenin en etkili yollarından biri, ekibinize belirli işler veya projelerde yardımcı olabilecek freelance yazılımcılar ile çalışmak olabilir. Freelance yazılımcılar, ekibinizin stresini biraz azaltabilmek için gerekli olan yetkinliklere sahipse, işin teslimi için gereken zaman konusunda da size avantaj sağlayacaktır.

Gelin, ekibinizin freelance yazılımcılar ile çalışmaya başlaması gerektiğini gösteren 5 önemli işarete birlikte bakalım:

1) Tükenmişlik hissi

Ekibiniz her gün uzun mesailer yapıyor ve buna rağmen beklentileri karşılamakta zorlanıyorsa, tükenmişlik hissi başgösterebilir. İşte tam bu noktada ekibinizin stresini azaltabilmek için freelance yazılımcılarla çalışmak size çok büyük avantaj sağlar. Böylelikle ekibin iş yükü azalacak ve işe yönelik olumsuz tutumları tersine dönecektir. 

2) Geciken projeler

İşi zamanında teslim eden ekibinizin, son teslim tarihlerini kaçırmaya başlaması biraz yardıma ihtiyaç duyduklarının işareti olabilir. Freelance yazılımcılar, ekip üyelerinin bazı işlerini üstlenebilir. Bu da ekibin bir sonraki iş tesliminde önceden belirlenen tarihe uygun olarak çalışmalarına katkı sağlar. Projeler gecikmez, böylece ekibiniz de siz de büyük bir stresten kurtulmuş olursunuz.

3) Uzmanlık gerektiren işler

Ekip üyelerinizden uzmanlıklarının dışındaki alanlarda çalışmalarını istemeye başladığınızda, freelance yazılımcılar ile çalışmak sizin için harika bir çözüm olabilir. Freelance yazılımcılar, ekibinizin sahip olmadığı uzmanlık alanlarında projenize katkıda bulunurak size ivme kazandıracaktır. Böylelikle ekip üyeleriniz yeni öğrenecekleri bir teknoloji ile vasat iş üretmek yerine en iyi yaptığı işe odaklanarak çalışabilir. Sonuç: Artan verimlilik.

4) Düşük kaliteli projeler

Ekibinizin ortaya çıkardığı işin kalitesinin düşmeye başladığını fark ederseniz, freelance yazılımcıları işe dahil etmenin zamanı gelmiş olabilir. Bu durum genellikle ekibinizin tükenmeye başlaması ve yardıma ihtiyacı olduğu zamanlarda ortaya çıkar. Örneğin, grafik tasarımda uzmanlaşmış bir freelancer, pazarlama departmanınızın boşluklarını doldurabilir ve yüksek kaliteli işlere yeniden ulaşmanıza yardımcı olabilir.

5) Stres Artışı

Ekip üyeleriniz hangi işi yapacaklarını bilemedikleri zamanlarda veya yapacak çok işleri olduğunda şikayet etmeye başlayabilir. Bu şikayetler ekibinizin bunalmış olduğunu gösteren işaretlerden biridir ve ekip üyelerinizin bu konuda bir çözüm sunmanıza ihtiyacı vardır. Doğru freelance yazılımcıyı işe almak ekibinizin stresini azaltırken hangi işlere öncelik vermeleri gerektiği konusunda da onlara kolaylık sağlar.

Freelance Yazılımcılarla İletişim

Yukarıdaki işaretlerden birini ya da birkaçını fark etmeye başladığınızda, ekibinizi güçlendirmek ve onlara yardımcı olmak için freelance yazılımcılarla çalışmayı düşünmelisiniz. Potansiyel freelance yazılımcıları aramaya başlamadan önce, aktif projelerinizi ve ekip iş yükünü özetleyen bir çalışma yapabilirsiniz. Bu çalışma sayesinde, projede ve ekip içerisinde yer almasını istediğiniz freelance yazılımcıların ne gibi yetkinliklere sahip olması gerektiğini kolaylıkla listeleyebilirsiniz.

Listeniz hazır olduktan sonra Devlynk’te bir proje ilanı oluşturabilirsiniz. Böylece freelance yazılımcılarla etkin bir şekilde iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca üzerinde çalışmaları gereken proje türü için arama yaparak farklı yazılımcılara da göz atabilirsiniz. İhtiyaçlarınız konusunda size yardımcı olacak zamanları ve yetenekleri olup olmadığını öğrenmek için onlara sorular sorabilirsiniz. Sonrasında da gereksinimlerinize en uygun kişiyi bulup hızlıca projelerinize dahil edebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen durumlardan birini fark ettiğinizde, freelance yazılımcılar ile çalışmanın, projeleri ilerletmek ve ekibinizin optimum seviyelerde performans göstermesini sağlamak için harika bir seçenek olduğunu unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir