Teknoloji Trendleri: Her Freelancer Developer’ın Takip Etmesi Gereken 25 Site

Teknoloji trendlerine ayak uydurmak artık hepimiz için nefes almak gibi. Hayatlarımız her gün teknolojiyle gelişiyor, teknolojiyle değişiyor.

Uber, AirBnB gibi hizmet uygulamalarını düşünün. On yıl veya daha kısa bir süre içinde milyonlarca kullanıcıya ulaştılar. Siri ve Alexa gibi kişisel asistanlar hayatımıza gireli yıllar oldu. Yapay Zeka, 5G, Bulut Teknolojisi artık gün bazında haberlerde görmeye alışık olduğumuz konular haline geldi. Bugün herkesin iPhone’unda Clubhouse uygulaması var. Peki yarın bizi neler bekliyor?

Teknolojik büyüme ve değişim sürekli olarak devam edeceğe benziyor. Her şey çok hızlı ilerlediği için yazılımcıların da tüm bu gelişmeleri yakından takip edip, kendi yetkinliklerini bu teknolojilere uygun olarak geliştirmesi ve güncel tutması gerekiyor. Özellikle freelancer çalışan yazılımcılar için artık bu “olmazsa olmaz”.

Eğer siz de bir freelancer yazılımcıysanız, teknolojideki trendleri ve iş alanınızdaki tüm yenilikleri takip etmelisiniz. Bu yeniliklere adapte olmak freelance iş hayatınızdaki performansınıza ve projelerdeki başarınıza da büyük katkı sağlayacaktır.

Devlynk olarak, freelance yazılımcıların 2021 yılında, tüm teknolojik gelişmelerden ve trendlerden haberdar olabilmeleri için takip etmeleri gereken 25 websitesi ve influencerdan oluşan harika bir liste hazırladık. İş hayatınızda bir adım ileride olmak için bu listeyi mutlaka inceleyin.

  1. Stackoverflow – https://stackoverflow.com/
  2. Github – https://github.com/
  3. Reddit – https://www.reddit.com/
  4. W3Schools – https://www.w3schools.com/
  5. Hackernews – https://news.ycombinator.com/
  6. Devdocs.io – https://devdocs.io/
  7. Codecademy – https://www.codecademy.com/
  8. Teamtreehouse – https://teamtreehouse.com/
  9. DEV.to – https://dev.to/
  10. Indiehackers – https://www.indiehackers.com/
  11. Hashnode – https://hashnode.com/
  12. Medium – https://medium.com/
  13. Daily.dev – https://daily.dev/
  14. Stack Exchange – https://softwareengineering.stackexchange.com/
  15. Code Tutsplus – https://code.tutsplus.com/
  16. Diff Blog – https://diff.blog/
  17. Site Point – https://www.sitepoint.com/
  18. Coursera – https://www.coursera.org/
  19. Smashing Magazine – https://www.smashingmagazine.com/
  20. Martin Fowler – https://twitter.com/martinfowler
  21. Kent Beck – https://twitter.com/KentBeck
  22. Coding Horror – https://twitter.com/codinghorror
  23. Spolsky – https://twitter.com/spolsky
  24. Uncle Bob Martin – https://twitter.com/unclebobmartin
  25. Odersky – https://twitter.com/odersky  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir